Sky's The Limit Track and Field                                  6/2/2017 - 7:46 PM
                 Section 2 State Qualifiers - 6/1/2017 to 6/2/2017                  
                       Timing by FIRST ACROSS TIMING SERVICES                       
                              Shenendehowa High School                              
                                Last Completed Event                                
 
Event 75  Boys 1500 Meter Run Division 1 Outdoor Pentathlon
====================================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points Alternate
====================================================================================
Finals                                                                              
  1 Gentile, Adam             12 Ballston Spa           4:38.85   2    688          
  2 crumble, jaisean          10 Green Tech             4:39.76   2    682          
  3 McDuffy, Tallel           12 Schenectady            4:42.36   2    666          
  4 Mack, Aaliaz              11 Schenectady            4:42.54   2    664          
  5 Ballard, Ethan            12 Queensbury             4:46.47   2    640          
  6 Selevangidio, Gracia      11 Green Tech             5:17.83   2    461          
  7 Kemp, Josiah              10 Colonie                5:28.72   2    406          
  8 Rutherford, Shane          9 Queensbury             5:37.69   2    362          
Event 75  Boys 1500 Meter Run Division 2 Outdoor Pentathlon
=================================================================================   
    Name                    Year School                  Finals  Points Alternate   
=================================================================================   
  1 Vitalis, Joey             11 Broadalbin-Perth       4:37.91     694             
  2 Bovee, Zach               11 Corinth                4:50.06     618             
  3 Price, Tyler              10 New Lebanon            4:53.53     598             
  4 Lautenberg, Max           12 Stillwater             4:56.43     580             
  5 Summers, Noah             12 Chatham Central        4:58.71     567             
  6 Nolet, Josh               11 Corinth                5:03.00     543             
  7 Hotaling, Jeff            12 Taconic Hills          5:03.75     538             
  8 Mancini, Niko             10 Broadalbin-Perth       5:09.50     506             
  9 Kendrick, Fabian          11 Maple Hill             5:15.09     476             
 10 Leonard, Adam             10 Waterford Central      5:17.45     463             
 11 Wellington, Kevin         10 Albany Academy         5:40.66     348             
 12 Jarosz, Braden            10 Hoosic Valley          5:46.88     320