Tomahawk Timing - Contractor License                 5/12/2018 - 12:46 PM
     Greater Middlesex County Championships - 5/11/2018 to 5/12/2018      
                                Old Bridge                                
 
Event 24  Boys 3200 Meter Run
=======================================================================   
    Name                    Year School                  Finals  Points   
=======================================================================   
Section  1                                                                
  1 Chandran, Suraj              Wardlaw-Hart          10:40.29           
  2 White, Micah                 Edison HS             10:44.94           
  3 Du, Keith                    Woodbridge HS         10:46.10           
  4 Sacheti, Arnav               J P Stevens HS        10:50.67           
  5 Calderon, Abe                South Amboy HS        10:57.01           
  6 Mumau, Nathaniel             J P Stevens HS        11:00.65           
  7 Pascale, Brandon             South Plainfield HS   11:08.12           
  8 Tynkov, Mendl                J P Stevens HS        11:15.44           
  9 Barnett, Andrew              Dunellen HS           11:17.84           
 10 Wasserman, Jonathan          Spotswood HS          11:21.89           
 11 Cox, Matt                    South River HS        11:26.25           
 12 Algaonkar, Mandar            Monroe Twp. HS        11:27.47           
 13 Chen, Jonathan               Edison HS             11:31.80           
 14 Solomon, Matt                Piscataway Twp HS     11:33.28           
 15 Gruppuso, Benjamin           Monroe Twp. HS        11:33.57           
 16 McDonald, Dan                South Amboy HS        11:49.74           
 17 Singh, Inderpreet            Carteret HS           12:18.64           
Section  2                                                                
  1 Malague, Ed                  Metuchen HS            9:58.10           
  2 Tenenbaum, Samuel            Monroe Twp. HS        10:09.50           
  3 Gupta, Divij                 Metuchen HS           10:10.18           
  4 Rebele, Connor               North Brunswick HS    10:10.29           
  5 Jarrett, Brandon             Woodbridge HS         10:14.13           
  6 Green, Shawn                 Dunellen HS           10:16.55           
  7 Shah, Sneh                   East Brunswick HS     10:16.94           
  8 Fabbricatore, Roman          J F Kennedy           10:17.28           
  9 Harold, Joseph               Spotswood HS          10:17.67           
 10 Moran, Brett                 Sayreville HS         10:19.88           
 11 Lukie, Jack                  South Amboy HS        10:24.10           
 12 Jimenez, Daniel              Perth Amboy HS        10:26.85           
 13 Schuhrer, Austin             St. Joseph H          10:31.41           
 14 Shtrahman, Matthew           North Brunswick HS    10:36.70           
 15 Brown, Roy                   Woodbridge HS         10:43.47           
 16 Karczewski, Rich             Spotswood HS          10:58.56           
Section  3                                                                
  1 Gildenberg, Ethan            Highland Park HS       9:35.91   10      
  2 Harvey, Cyril                Old Bridge HS          9:36.52    8      
  3 Beacher, Jake                Metuchen HS            9:39.82    6      
  4 Diaz, Brandon                South Brunswick HS     9:41.24    4      
  5 Smith, Chris                 Edison HS              9:44.17    2      
  6 Wiesinger, Ian               St. Joseph H           9:46.49    1      
  7 Rodriguez, Dylan             Sayreville HS          9:47.19           
  8 Essel, David                 Bishop Ahr HS          9:48.09           
  9 Cermeno, Eduardo             Dunellen HS            9:50.53           
 10 Purcell, Timothy             Old Bridge HS          9:51.92           
 11 Harvey, Charles              Old Bridge HS          9:52.00           
 12 Tilton, Peter                Highland Park HS       9:53.19           
 13 Epifania, Dario              South Brunswick HS     9:55.54           
 14 Cox-Alison, Kai              Sayreville HS          9:55.66           
 15 Coyle, Joey                  East Brunswick HS      9:56.74           
 16 Narayanan, Rohit             South Brunswick HS     9:58.29           
 17 Rebele, Andrew               North Brunswick HS     9:58.62           
 18 Davies, Reyden               East Brunswick HS      9:59.77           
 19 Silverman, Jonah             Highland Park HS      10:09.41           
 20 Costello, Matthew            St. Joseph H          10:18.54           
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
Finals                                                                    
  1 Gildenberg, Ethan            Highland Park HS       9:35.91   3  10   
  2 Harvey, Cyril                Old Bridge HS          9:36.52   3   8   
  3 Beacher, Jake                Metuchen HS            9:39.82   3   6   
  4 Diaz, Brandon                South Brunswick HS     9:41.24   3   4   
  5 Smith, Chris                 Edison HS              9:44.17   3   2   
  6 Wiesinger, Ian               St. Joseph H           9:46.49   3   1   
  7 Rodriguez, Dylan             Sayreville HS          9:47.19   3       
  8 Essel, David                 Bishop Ahr HS          9:48.09   3       
  9 Cermeno, Eduardo             Dunellen HS            9:50.53   3       
 10 Purcell, Timothy             Old Bridge HS          9:51.92   3       
 11 Harvey, Charles              Old Bridge HS          9:52.00   3       
 12 Tilton, Peter                Highland Park HS       9:53.19   3       
 13 Epifania, Dario              South Brunswick HS     9:55.54   3       
 14 Cox-Alison, Kai              Sayreville HS          9:55.66   3       
 15 Coyle, Joey                  East Brunswick HS      9:56.74   3       
 16 Malague, Ed                  Metuchen HS            9:58.10   2       
 17 Narayanan, Rohit             South Brunswick HS     9:58.29   3       
 18 Rebele, Andrew               North Brunswick HS     9:58.62   3       
 19 Davies, Reyden               East Brunswick HS      9:59.77   3       
 20 Silverman, Jonah             Highland Park HS      10:09.41   3       
 21 Tenenbaum, Samuel            Monroe Twp. HS        10:09.50   2       
 22 Gupta, Divij                 Metuchen HS           10:10.18   2       
 23 Rebele, Connor               North Brunswick HS    10:10.29   2       
 24 Jarrett, Brandon             Woodbridge HS         10:14.13   2       
 25 Green, Shawn                 Dunellen HS           10:16.55   2       
 26 Shah, Sneh                   East Brunswick HS     10:16.94   2       
 27 Fabbricatore, Roman          J F Kennedy           10:17.28   2       
 28 Harold, Joseph               Spotswood HS          10:17.67   2       
 29 Costello, Matthew            St. Joseph H          10:18.54   3       
 30 Moran, Brett                 Sayreville HS         10:19.88   2       
 31 Lukie, Jack                  South Amboy HS        10:24.10   2       
 32 Jimenez, Daniel              Perth Amboy HS        10:26.85   2       
 33 Schuhrer, Austin             St. Joseph H          10:31.41   2       
 34 Shtrahman, Matthew           North Brunswick HS    10:36.70   2       
 35 Chandran, Suraj              Wardlaw-Hart          10:40.29   1       
 36 Brown, Roy                   Woodbridge HS         10:43.47   2       
 37 White, Micah                 Edison HS             10:44.94   1       
 38 Du, Keith                    Woodbridge HS         10:46.10   1       
 39 Sacheti, Arnav               J P Stevens HS        10:50.67   1       
 40 Calderon, Abe                South Amboy HS        10:57.01   1       
 41 Karczewski, Rich             Spotswood HS          10:58.56   2       
 42 Mumau, Nathaniel             J P Stevens HS        11:00.65   1       
 43 Pascale, Brandon             South Plainfield HS   11:08.12   1       
 44 Tynkov, Mendl                J P Stevens HS        11:15.44   1       
 45 Barnett, Andrew              Dunellen HS           11:17.84   1       
 46 Wasserman, Jonathan          Spotswood HS          11:21.89   1       
 47 Cox, Matt                    South River HS        11:26.25   1       
 48 Algaonkar, Mandar            Monroe Twp. HS        11:27.47   1       
 49 Chen, Jonathan               Edison HS             11:31.80   1       
 50 Solomon, Matt                Piscataway Twp HS     11:33.28   1       
 51 Gruppuso, Benjamin           Monroe Twp. HS        11:33.57   1       
 52 McDonald, Dan                South Amboy HS        11:49.74   1       
 53 Singh, Inderpreet            Carteret HS           12:18.64   1